Csoportjaink

Lámpás csoport 

A Lámpás csoportot általában vidám nyüzsgés jellemzi. 26 fő középsős korú gyermek jár ide és jelenleg 3 felnőtt: Andi néni, Marcsi néni és jómagam (Anna néni). Jól összeszokott kis csapat vagyunk, akik ugyanakkor szívesen fogadják az újonnan érkező gyerekeket, felnőtteket egyaránt. A csoportszobánk tágas, világos, színes, hangulatos díszekkel. Mi nagyon szeretünk énekelni, szinte bármilyen tevékenység közben dalra fakadunk; az étkezések előtti imádságot, hálát is gyakran énekben adjuk Istennek. A gyerekek többsége nagyon jó ritmusérzékkel rendelkezik, fogékony a zenei nevelésre. Szívesen veszik, örömmel hallgatják, amikor Andi néni előveszi a gitárt, vagy én furulyán, illetve fuvolán játszom nekik. Fontos számunkra a közösség, odafigyelünk egymásra. A gyerekek érdeklődőek, gyakorlatilag minden tevékenységbe szívesen kapcsolódnak és örömmel vesznek részt. Sok játékunk van a csoportban: különböző fejlesztő- és társasjátékok, konstruáló és szerepjátékhoz szükséges játékok, kirakók, melyet a szabad játékidőben szívesen vesznek elő a gyerekek. Emellett könyvek, bábok, hangszerek és a vizuális alkotótevékenységekhez sokféle eszköz áll a rendelkezésükre. Nagyobbacskák lévén már bátrabban "hagyjuk el" az óvodát, veszünk részt külsős programokon (séták, színház, stb.), ha lehetőségünk adódik rá.

"Azt pedig tudjuk, hogy akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál" (Róma 8:28)

Óvodapedagógus:

Schönek Anna

Pedagógiai asszisztens:

Csóka Mária

Dajka:

Fodor Jánosné Andi néni


Bárka csoport

Szeptember 1-én 22 gyermekkel kezdtük meg nevelési évünket. A szülőkkel, a családokkal már a gyermekek óvodába lépése előtt igyekeztünk jó kapcsolatot kialakítani: bejöhettek az óvodába, ismerkedtek a környezettel, a felnőttekkel. Ezzel kezdetét is vette a családokkal való együttműködés. A gyermekek zavartalan fejlődése érdekében ezt a kapcsolatot a bizalomra, őszinteségre alapozzuk. Fontos feladatunknak tekintjük az érzelmi biztonság, a nyugodt, derűs, kiegyensúlyozott, családias légkör megteremtését, ahol minden gyermek a saját ütemében fejlődhet, kibontakozhat személyisége. Tevékenységeinket az évszakok köré csoportosítjuk, ezen belül az adott időszakra jellemző témákat sokrétűen dolgozzuk fel. A mese, a versek, mondókák, a mozgás, közösséget építő játékok, bábozás, a zene minden nap helyet kapnak, részét képezik óvodai életünknek. Legfontosabb feladatunknak a szabad játék feltételeinek megteremtését tekintjük, a hisszük és valljuk, hogy a gyermek a világról szerzett tapasztalatait, élményeit a játékokon keresztül tudja feldolgozni. A gyermekek személyiségének harmonikus fejlődése érdekében az életkori és fejlettségi adottságoknak megfelelően a tapasztalatszerzést helyezzük előtérbe. Ennek figyelembevételével választjuk eszközeinket, módszereinket.

A szeretet, az együttérzés, a segítőkészség, a figyelmesség, a megbocsájtás jelen van mindennapjainkban. Az óvoda pedagógiai hitvallása szerint a keresztyén óvodai nevelés tükrében feladatunknak tekintjük a keresztyén értékek követését, átadását, a hit csírájának elültetését, a gyermekek személyiségének tiszteletét, őszinte szeretetét.

"Isten a menedékünk, és minden erőnk forrása! Ő mindig biztos segítség a bajban"! (Zsoltárok 46:1)

Óvodapedagógus:

Zsákai Lénárdné

Pedagógiai asszisztens:

Gálné Tóth Krisztina

Dajka:

Turáni Tünde

Kalász csoport

A csoportba 26 gyermek jár, melyből 24 fő nagycsoportos, 2 fő pedig középsős korú. Fő célunk az idei évben az iskolára való felkészítés, hogy minél zökkenőmentesebben tudjanak beilleszkedni a gyermekek az iskolai életbe. A gyerekek kíváncsiak rá, érdeklődőek. Tőlünk felnőttektől is kérdezgetnek az iskoláról, illetve egymással is beszélgetnek erről (milyen lesz az iskolatáskája, melyik iskolába fog menni,…). A Kalász csoportos gyerekek nagyon szeretnek és nagyon tudnak játszani. Szívesen vesznek részt a különböző foglalkozásokon, örömmel festenek, rajzolnak, építenek, de legeslegjobban énekelni szeretnek. Mi – a velük foglalkozó felnőttek – szívesen támogatjuk ezt a tevékenységet, nagyon sokat énekelünk, zenélünk. Nagyon szeretik a verseket, meséket és ezeket önállóan el is tudják mondani, játszani. Nagyon erős szokás-, szabályrendszer alakult ki, amely segíti a tanulási folyamatok eredményességét. Az idei évben nagyon sok programot tervezünk a korosztályi sajátosságaiknak megfelelően (séták, színház, érzékenyítő foglalkozások stb.). Bevezetésre kerül a "Mesezene" foglalkozás, amely játékosan készíti elő az olvasáshoz, íráshoz szükséges képességeket. A különböző színű lufik 1-1 érzelemmel 1-1 magánhangzót, a játékok pedig 1-1 mássalhangzót jelképeznek. A csoport aktív életéhez hozzájárulnak a különböző önként vállalt fakultatív délutáni tevékenységek is: sakk, ovifoci, iskola-előkészítő, református hittan. Logopédiai foglakozásra 13 gyermek jár, ezért nagyon sok anyanyelvi játékot, feladatot biztosítunk a gyermekek számára. Az idén nagy hangsúlyt fektetünk az önálló, egyéni imádságok elmondására. Bátorítjuk őket, hogy saját szavaikkal fejezzék ki kérésüket, óhajukat, kívánságukat, örömüket, bánatukat.

"Jézus mondta: Én vagyok az élet kenyere, aki énhozzám jön, nem éhezik meg, és aki énbennem hisz. nem szomjazik meg soha." (János 6:35.)

Óvodapedagógus:

Varga Katalin

Pedagógiai asszisztens:

Vigh Olivia

Dajka:

Józsáné Csóka Adélka Gizella

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el